Hakkımda

(Oto)Biyografi

İstanbul’da doğup büyüdüm. Normal bir ilkokul eğitiminin ardından sayısal alanda herhangi bir başarı gösteremeyeceğimi, ilgi duymadığımı, hatta nefret ettiğimi bildiğimden ve bu nedenlerle düz lisede sınıfta kalacağımı bildiğimden; meslek ve iş garantisi olduğunu düşünerek İstanbul/Fatih/Eminönü (İbrahim Müteferrika) Matbaa Meslek Meslek Lisesi’ne kaydımı gerçekleştirdim. Bölüm seçiminde tercihimi abimin içinde bulunduğu sektör olarak Matbaa/Baskı Öncesi bölümünden yana yaptım. Okurken iyiydi ancak staj aşaması ve sektörü daha yakından tanıyınca matbaa işinin benim için pek cazip bi iş olmadığını anladım. Yine bu sektörle ilgili olan ve bana daha cazip, daha ilgi çekici gelen görsel iletişime ve medyaya yönelerek lise bittikten sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümüne geçişimi yaptım. Bu okulu da sorunsuz ve aksatmadan bitirdim. Sonra DGS’ye girip neticesinde gelen puanımla tercih yapıp %50 burslu Gazetecilik bölümü kazansam da ücretin burstan arta kalan kısmının bütçemi bi hayli zorlaması sebebiyle gidemedim. Gazetecilik okuma işi olmayınca “En azından lisans mezunu olayım.” diyerek AÖF İşletme bölümüne kaydımı yaptırdım ve bitirdim.

Bunlar hayatımın meslek ve akademik gelişmeler kısmıydı. Bir de ilkokuldan bu yana müzikle içli dışlı olma durumum var. Küçüklüğümden beri sürekli olarak radyo dinlerim. Sonra bu dinlemelerimi bilgisayara ve taşınabilir müzik çalarlara geçirsem de radyoyu yine de bırakmadım. Müziği bir yere kadar sadece dinledim. Zamanla belli bir müzik tarzım oluştu ve bir süre sonra bu tarzdan beğendiğim parçaları çalmak istemeye başladım. Bu istek doğrultusunda enstrüman olarak gitarı seçtim ve bir adet edinip 6 aylık pek bir işe yaramayan basit bir kursa başladım. Kurs süresi bitti. Ben tarzımla alakasız olarak klasik gitar alıp, klasik gitara ve klasik müziğe başladığım için haliyle pek birşey öğrenemedim ama en azından gitara adapte olmuştum. Sonrasında abimin yardımıyla bir elektro gitar edinip, internetten araştırmalar yaparak kendi kendime bir şeyler çıkarmaya başladım. 2006’dan beri kendimce bir şeyler çalmakta; ayrıca müzikle ve müzik teknolojileriyle, müzisyenlerle yakından ilgilenmekteyim.

Fotoğraf, video, müzik benim ve hayatımın ana olguları. Bunların yanında teknoloji hastalığım ve ilgimden dolayı bilgisayar ve bilgisayarla yapılan işlere ve teknolojiyle alakalı herhangi birşeye de büyük bir ilgim var.

Kısa bilgi ya da detay bilgi olarak aşağıda kategori şeklinde ayırdım ve varsa o alanla ilgili profilllerimi ekledim.

Bu siteye gelecek olursak; bütün bu alanlarda eser, görüş, fikir sunmamın yanında çok nadir olarak blog amacıyla da kullanabilirim.

Fotoğraf

Uzun yıllardır fotoğraf ile ilgileniyorum. İmkan bulamadığımdan ve eğitim almadığımdan dolayı önceleri aktif olamasam da fotoğraf işine hevesliydim. Matbaa/Baskı Öncesi lise eğitiminin ardından Fotoğrafçılık ve Kameramanlık ön lisans eğitimimine devam ettim. Bu sayede hem imkan buldum hem eğitim almış oldum.

  • Çektiğim fotoğrafları paylaştığım instagram adresim : @gurkan__atilgan
  • Fotoğraf sanatçılarının çektikleri fotoğrafları paylaştığı fotoğraf platformu 500px profilim :

Müzik

Yaklaşık 17 yıldır dinleyici, 12 yıldır icracı olarak müzikle uğraşıyorum. 10 yıldır Perum adlı müzik grubunda ve 8 yıldır Toreador Records adlı müzik projemde ritm gitarist olarak yer alıyorum. Ayrıca eş-dost gruplarında v.s. yine konuk ritm gitarist olarak yer alıyorum.

Yer aldığım projeler:

  • Adı konmamış ilk grup çalışmam. (2006-2008)
  • Perum (2008-Devam)
  • Toreador Records (2010-Devam)

Bilgisayar

Bilgisayarlarla olan maceram 97 yılında eve gelen ilk ortak bilgisayar ile başladı. Abilerimden fırsat buldukça girip 1-2 oyuna oynar, paintte saçmalar, 1GB hard diskin Windows 95’ten arta kalan 300MB ksımının aldığı kadar müzik dinlerdim. İnternet bağlattığımızda (56K ile ne kadar girebilirsem artık düşünün) IRC, haber siteleri v.s. ufak ufak gezmeye başladım. 2000’de evdeki bilgisayarımdan mahrum bırakıldım. Eş-dost evlerinde ve internet kafelerde geçen birkaç yılın ardından 2005’te tekrar kendi bilgisayarıma kavuştum. Bu kavuşmanın ardından oyun ve internet sörfünü aşıp yazılım + donanıma kafa yormaya ve bir şeyler öğrenmeye, hatta öğrendiklerimi yavaş yavaş uygulamaya başladım. Şuan işletim sistemleri, ağ, web ve donanımlar üzerine; mühendislik yapamayacak kadar ama temelden biraz daha fazla bilgiye sahibim.

Web

2005 yılından beri web işleriyle aktif olarak uğraşmaktayım. Kodlama konusunda engin bilgilere sahip olmasam da kendime yetecek ve bu siteyi veyahut diğer siteleri insanlara sunacak kadar bilgiye ve donanıma sahibim.

İnternet aleminde “Satan”, “Nosferatu”, “Toreador” gibi nicklerle bulunuyorum. Zaman zaman sonlarına “34” eklediğim de görülebilir.

Yer aldığım projeler:

  • AtakHosting.Org => Hosting hizmeti satışı. – Ortaklık (2006-2007)
  • Forumster.Org => Genel içerikli forum sitesi. – Kurucu&Sahip (2006-2008)
  • Tr-MetClub.Com/.Net => Resmi olmayan “Metallica” fan sitesi. – Kurucu&Sahip (2006-2009)
  • TurkServer[Z].Com/.Net => San Andreas Multiplayer Server hosting hizmeti satışı. – Kurucu&Sahip (2006-2008)
  • Met-All.Net => Rock & Metal türünde müzik ve türevlerinin çalındığı internet radyosu. – Kurucu&Sahip (2007-2009)
  • MusicianBox.Net => Müzisyen Kutusu – Müzik üzerine portal ve blog. – Kurucu&Sahip (2008-2009)
  • SA:Mp[Z].Net => [Z]Group San Andreas Multiplayer Server resmi web sayfası. – Kurucu&Sahip (2008-Devam)
  • OyunCafesi.Com => Bilgisayar oyunları üzerine forum sitesi. – Kurucu&Sahip (2010-2011)
  • [Z]-TR.Com => [Z]Group Oyuncu Topluluğu – Kurucu&Sahip (2012-Devam)
  • Denizder.Com.Tr => Denizcilik Mensupları Derneği Resmi Web Sitesi – Hosting Hizmeti, Danışmanlık (2013-Devam)
  • TurkServer[Z].Com/.Net/.Org/.Biz/.info => Türk Oyun Sunucuları – Kurucu&Sahip (2014-Devam)
  • AIOAjans.Com/.Net => AIO Interaktif Web Ajansı – Kurucu&Ortak (2014-2016)
  • BluesDernegi.Org => Türkiye Blues Derneği Resmi Web Sitesi – Hosting Hizmeti, Danışmanlık (2017-Devam)