14 Haziran 2013

Şu saçma yazı…

ile Gürkan ATILGAN

Bunu “kendini beğenmişlik” doğuştan öğretilen İzmirliler yapardı. Siz yapmayın, ayıptır… Ben de Tekirdağlıyım bu ve benzeri yazılardan ve anlayıştan nefret ediyorum…

Kimin yazdığını bilmiyorum ama ilk olarak geçen sene İzmirliler tarafından ortaya çıkarıldı. Sonra çeşitli şehirler bu saçmalığı ve haysiyetsizliği beğenmiş olsalar gerek kendilerine mal edip uyarlayıp sosyal medyada paylaşmaya başladılar. Tekirdağ için de yapıldığını görünce bu aptallığa Tekirdağ'ı bulaştırmış olmalarına üzüldüm.

– Aç gezen adam hangi akla hizmet ederek, niye şık gezsin? Önce gitsin aç karnını doyursun.
– Bu yazıyı isimleri değiştirip paylaşan bir çok şehir vatan severliğiyle övünüyo iken neden askerde en arazi işleri kapsın o şehrin erkeği? Lafa gelince vatansever, işe gelince arazi ne güzel.
– Kenar mahalle bahçeli ne menem bir ayrımdır? nasıl bir ayrımdır?
– İzmirliler İstanbullularla sidik yarıştırır, Tekirdağlılar da mı buna başladı? Ben de gittim İzmir'e; Tekirdağlıyım ama İstanbul'da yaşıyorum doğma büyüme, İzmir'e gittiğimde yerleşmedim.
, gitse de tek çıkmaz demek ne demek? Sinemaya film izlemeye kültürel etkinliğe mi gider bi insan piyasa yapmaya mı?
– Yenen balık, tutulan takım sevilen kadın, gelmeler gitmeler bunlar genel vasıflardır herhangi bir şehrin erkeğine atfedilemez.
– Gittiğim hiç bi yerde durup dururken ne Tekirdağ'ı övdüm ne de Tekirdağ ile övündüm. Bir şehir ile neden övüneyim ki benim kendi benliğim varken. Bu ne çeşit bir geri zekalılıktır?